Sempati (Cenaze) Çiçeği ve Mesajları Hakkında Bilgiler

Sempati mesajı, bir yakınımızı kaybettiğimizde ailesine ya da mezarına gönderdiğimiz çiçeklere eklenen kartta yazılı duygu ve düşüncelerimizdir. Acı günlerde bir şeyler yazmak bazen zor bazen de oldukça kolay olabiliyor. Duygu yüklü olduğumuzda dilimizin ucu da parmaklarımız da kendiliğinden hareketleniyor adeta. Geriye kalan anılar ne kadar güzel ise kaybedilen kişinin acısı da bir o kadar fazla oluyor. Bu nedenle sempati mesajı yazmak zorlaşabiliyor.

Sempati çiçeklerine (cenaze çiçeği)  yazılacak mesajlar

Yakın zamanda sevilen birini kaybetmiş bir aileye taziye çiçeği gönderirken, doğru mesajı seçmek önemlidir. Ne yazacağınızdan emin değilseniz, aşağıdaki tavsiyeyi dikkate almak isteyebilirsiniz. İlk olarak, ailenin dinini ve kültürel geçmişini düşünün. Ölen kişi dini bir topluluktan ise, mesaja bazı dini kelimeleri dahil etmek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, dinden tamamen bahsetmekten kaçınabilirsiniz.

Cenaze çiçeklerinin uzun olması gerekmez; taziyelerinizi ifade eden kısa, içten mesajlar yazabilirsiniz. Ayrıca mesajı doğrudan ölen kişiye veya yaslı kişiye yazmayı da seçebilirsiniz.

Orkide bakımı nasıl yapılır?

Farklı renklerin anlamları

Sempati çiçekleri, her biri kendi önemi olan çeşitli renklerde mevcuttur. Beyaz çiçekler masumiyet ve güzelliği temsil ederken, şeftali ve pembe minnet ve samimiyetin simgesidir. Sarı çiçeklerin dostluk ve sıcaklığın sembolü olduğu bilinmektedir. Çiçeklerin renkleri genellikle ölümünü anmaktan onur duydukları kişi tarafından belirlenir.

Çok çeşitli renklerde bulunan karanfiller, genellikle bir sempati çiçek aranjmanının parçasıdır. Örneğin karanfiller uzun ömürlüdür ve genellikle cenaze spreylerinde veya çelenklerinde görülür. Ayrıca samimiyet ve ahlaki bütünlük ile ilişkilendirilirler ve özellikle cenaze törenleri için uygundurlar.

Sempati çiçeği gönderme çeşitleri

Yas tutan bir arkadaşa veya aile üyesine sempati çiçeği göndermenin birkaç yolu vardır. Bazı insanlar bunu gizli tutmayı ve doğrudan ölen kişinin evine çiçek göndermeyi tercih eder. Diğerleri çiçekçiden düzenlemeleri yapmasını isteyebilir. Seçtiğiniz yöntem ne olursa olsun, alıcının tercihlerini ve bu kişiyle olan ilişkinizin doğasını düşünmek önemlidir.

Gönderilecek çiçekleri seçerken, her çiçeğin belirli bir anlamı olduğunu ve renklerinin belirli bir mesajı iletmenize yardımcı olabileceğini unutmayın. Örneğin zambaklar barışla ilişkilendirilir. Beyaz karanfil ise saflığı temsil eder. Güller saflığı ve sevgiyi sembolize eder ve sümbül derin ıstırabı temsil eder.

Çiçeklerin sembolizmi

Sempati çiçeklerinin sembolizmi zengin ve çeşitlidir. Bazı çiçekler saflığı ve hatırayı sembolize ederken, diğerleri derin bir üzüntüyü ifade eder. Kalla, sempati ve güzellikle ilişkilendirildiği için güzel bir seçimdir. Geleneksel olarak cenazelerde yatay olarak yerleştirilir. Asya’da beyaz ve sarı krizantemler arkadaşlara ve sevdiklerinize veda etmek için kullanılır. Bu arada beyaz bir manolya, umut ve azim mesajını iletir.

Nergisler genellikle mutlu çiçekler olarak kabul edilir. Sempati göstermek için kullanılırlar ve genellikle fan spreylerine dahil edilir. Onlar aynı zamanda yeni yaşamın bir sembolüdür ve genellikle yas tutan aileye bir teşvik işareti olarak verilir. Nergis, aileye sevdikleri olmadan devam edebileceklerini hatırlatır.

Sempati çiçeğine mesaj yazmak

Bir sempati çiçeğine mesaj yazmak, başsağlığı dilemek için harika bir yoldur. Cenazeler zor bir zamandır ve cenaze çiçekleri sempatinizi ifade etmenin güzel bir yoludur. Mesajlar kısa olabilir, ancak yine de samimi bir duygu iletirler.

Sempati çiçekleri üzerine yazabileceğiniz birkaç farklı mesaj türü vardır. İlk mesaj türü basit ve kısadır. Bu tür bir mesajı tek başına kullanabilir veya bir öncekiyle birlikte kullanabilirsiniz. Biraz daha derine inmek isterseniz, şiir gibi okunan veya bir rahatlık hissi ifade eden daha uzun mesajlar kullanabilirsiniz.

Kadıköy çiçekçi adresinden en kaliteli çiçekleri en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir