Orkide Siparişi için Bilinmesi Gereken İpuçları

Orkide siparişi,bakımı nasıl olmalı ve orkide rengi anlamları nelerdir?

Orkideler zarif ve nazik çiçeklerdir. Bakımları iyi yapıldığında orkideler sizinle bir ömür boyu yaşayabilirler. Tek dal olarak verdiğiniz orkide siparişi ile gelen orkide çoklu çiçek dalı verebilir. Orkide bakımında yanlış giden bir şey olduğunu düşünürseniz birkaç araştırma yaparak onların hayata tutunmasını sağlayabilirsiniz. Hediye olarak çok fazla tercih edilirler. Bunun yüzlerce nedeni olabilir ve biz size birkaçını açıklamak isteriz.

 • Bakımı kolay oldukları için (püf noktaları öğrenildiğinde)
 • Bulundukları her ortama güzellik kattıkları için
 • Orkideler anlam olarak çok fazla değerli duygu ve düşünceyi yansıtırlar
 • Özellikle bayanların en sevdiği çiçek türlerinden biridir.
Mavi orkide çiçeği

orkideler ne anlama gelmektedir?

Birine orkide hediye etmek istediğinizde öncelikle fiyat araştırması yapmanızı öneririm bunun içinde mağaza mağaza gezmenize gerek yok. Orkide siparişi vermek ya da fiyat öğrenmek için online çiçekçilere göz atabilirsiniz. Bu sizin için en uygun yol olacaktır. Bu nedenle birkaç online çiçekçi firmasına girip fiyat araştırması yaparak bütçeden tasarruf edebilirsiniz. orkide fiyatları çiçek dal sayısı, bulunduğu kap, büyüklük gibi özelliklerine bakıldığında değişkenlik gösterebilir. Orkideler iyi bakıldıklarında çok çiçek verirler demiştik ve biraz da bakımından bahsedelim.

Orkide bakımı nasıl yapılır?

orkide siparişi nereden verilir?

Orkide bakım ipuçları,

 • Orkideler neme bayılırlar ve bu nedenle onları kuru ortamda saklamamalısınız. Mutfak ve banyo gibi alanlar onlar için idealdir.
 • Orkideler suya çok fazla ihtiyaç duymazlar. Yaz aylarında haftada iki kez ve kış aylarında ise haftada bir kez sulama isteyebilirler. Daha emin olmak için toprağın kuruluğuna dikkat ederek riske girmezsiniz.
 • Orkideler çiçeklenme dönemi bittiklerinde bakım ihtiyaç duyarlar. Bunlardan biri de toprak değişimidir. Yılda bir kez orkide toprağını değiştirmezseniz diğer çiçeklenme döneminde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Büyüyen orkideniz için saksı küçük gelebilir bu nedenle saksı değişimi yapmayı unutmayın
 • Orkideler güneş ışığına ihtiyaç duyarlar fakat yakıcı olmaya güneş ışığı olması çok önemlidir. Yoksa yaprakları sararır ve kurumaya başlarlar.

Her orkide renginin bir anlam ifade ettiğini biliyor muydunuz? Her renginde derin bir anlam gizlidir ve hediye edildiklerinde bu anlamlar çoğalabilir. Hangi nedenle hediye ettiğinize göre duygu ve düşünceler iletir sevdiklerinize.

orkide çiçekleri fiyatları ne kadardır?

orkide rengi ne anlama gelmektedir?

Renkler çiçek anlamları için çok önemlidir.

 • Pembe orkide anlamı koşulsuz sevgidir ve herkese pembe orkide hediye edebilirsiniz. her özel an ve neden için pembe orkideyi seçebilirsiniz.
 • Mavi orkide, huzur, bereket ve eşsizlik anlamına gelir mavi orkide. Nadir bulundukları için bayanların en çok sahip olmak istediği orkide rengidir. Fiyat olarak en pahalı orkide mavi orkidedir.
 • Sarı orkide, arkadaşlığı ve içtenliği yansıtan orkideyi konuşmaya doyamadığınız arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Rengi ile sevdiklerinize enerji verir ve her ortama uyum gösterirler. Güneş ışığını yayın! Sarı renkli orkideler canlılığı ve yeni başlangıçları simgelemektedir. Yeni ebeveynler, eve taşınma partisi ve yeni evliler için hediye olarak iyi çalışıyorlar.
 • Beyaz orkide ile saflığı ve masumiyeti yansıtabilirsiniz. Herkes beyaz orkideyi çok sever ve en çok satılan orkide rengidir.
 • Mor orkide asalet ve kadınlığı yansıtır mor orkide, doğum günlerinde ve öğretmen gününde çok fazla hediye edilirler.
 • Yeşil orkide bulmak kolay olmayabilir. Pozitif duyguları yansıtan yeşil orkide her ortama sevimlilik katarlar.
 • Turuncu orkideler gurur, coşku ve cesareti sembolize eder.

Orkide satın aldığınızda içerisinde bulunan kap çok şık olmalı bu nedenle düz beyaz kaplar dışında değişik bir saksı seçebilirsiniz. Özellikle prizma teraryum fanus içlerinde bulunan orkideler bambaşka bir hava katar ortama. En güzel köşenizde konumlandırmak istersiniz onları.

Orkideler zarif ve nazik çiçeklerdir. Bakımları iyi yapıldığında orkideler sizinle bir ömür boyu yaşayabilirler. Tek dal olarak verdiğiniz orkide siparişi ile gelen orkide çoklu çiçek dalı verebilir.
10-12 sene arasında değişebilir. Orkidenin yaşam süresi düzenli bakıma, sulamaya ve gübrelemeye bağlıdır.
Eğer ilk kez orkide yetiştirecekseniz, çok tomurcuklu ve en az 1-2 çiçeği açmış olgun bir bitki satın almanız doğru olacaktır. Doğrudan ışık almayan; fakat aydınlık ve bol ışıklı mekanları sever orkideler. Işık, direkt olarak bitkiye değil, farklı bir noktadan bitkinin üzerine yansımalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir